اعتراف

مشکلات ذیل را اعتراف می کنم :

-دو تا بچه دارم و  روزبروز شاهد بزرگ شدن آن ها هستم . و حس میکنم  که با بزرگ شدنشان مسئولیت مادری من سنگین  تر می شود .

- همسر مردی  هستم  که تمام علاقه و عشقش پژوهش و پژوهش است و هروقت از سرکارش به خانه می آید یک کوه مقاله اورده تا ادیت کند و بنویسد و بنویسد و  بعدش تازه برود سراغ تز دکتریش ! و من  باید بعنوان هم سر درکش کنم و این فرصت را به او بدهم  تا به علاقه اش بپردازد چون دوستش دارم  .

- کارمند یک شعبه ای  هستم  با مسئولیتی سنگین . مافوقم  از من  انتظار دارد  انر‍زی مفیدم را برای کارم  بگذارم  و من  اینقدر وجدان دارم  که نخواهم  دلمشغولی های بچه ها را به محیط کارم  منتقل کنم  و انجا فقط کارمند بانک باشم  .. صبح با همه خستگی که از بیخوابی شب گذشته داارم  سروقت بروم سرکار و عصر هم وقتی کارم  تمام شد برگردم  . و تازه وقتی به خانه برمی گردم  خستگی کارم  را فراموش کنم  !!!

-گاهی  دلم  از بعضی چیزها و آدم ها می گیره  و دلم  میخواهد  با کسی دردل کنم  همسرم  را دارم  و لی آنقدر خودخواه نیستم  که ذهن اورا با حرفهای کاری خسته کنم  و میریزم  توی خودم  .

- بعضی وقت ها پر م از نوشتن . پرم  از حرف . دلم  میخواهد حرفهایی از سردلتنگی فقط بنویسم  همان لحظه ، اما بچه ها مانعم  میشوند و وجدانم  اجازه نمیدهد حالا که از سرکار آمدم  خانه بقیه وقتم  را هم بغیر از بچه ها پرکنم  !

- یک دوست دوست داشتنی دارم که میدانم  مشکل دارد . و دلم  غش میرود که به او کمک کنم  اما از من  خواهش نمی کند چرایش را نمیدانم  و همین اذیتم  می کند . روزبروز میفهمم  غمش را اما کاری از دستم  برنمی آید .

- یک پسر تقریبا 5ساله دارم   و وقتی نگاهش  میکنم  غصه ب می خورم  که چقدر کار دارم  تا برایش انجام بدهم  . چقدر وقت باید صرفش کنم   تا بشود یک مردی که به بودنش افتخار کنم  .

- یک دختر تقریبا 5ساله دارم  و همه ذهنم  را اشغال بکنه . غصه می خورم  برای فردایش ، برای آینده اش ، برای چطوری بزرگ شدنش . در چه محیط اجتماعی بزرگ شدنش .

-یک غمی دارم  بزرگ بزرگ که .....فقط خودم  و خدایم  می دانند و تنمی توانم  ازش حرف بزنم  !

- دلم  می خواهد یک دل سیر با همسرم  - دو نفری - به گشت و گذار بپردازیم  فارغ از هم و غم زندگی بریم پارک ، بریم  سینما ، بریم  گردش اما متوجه می شوم  که من مادرم  آن هم مادر دو تا بچه بدون آن ها نمی تونیم  دونفری لذت ببریم  از زندگی .....

با اینکه اعتراف میکنم همه این  مشکلات را دارم اما بازهم احساس خوشبختی میکنم . اینکه مادرم . اینکه همسرم . اینکه کارمندم و می توانم گره ایی از کاری باز کنم . اینکه دوست دوستی هستم که غصه اش را میخورم . اینکه  خدایی دارم که خصوصی ترین مسائلم را هم می داند و راز دار است . اینکه پسر و دختری دارم که نگرانش باشم .

خدا را شکر من خوشبختم

 

/ 17 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یاس حسینیه

سلام نیلوفر خوشبخت مهم نیست اطراف آدم چه خبر باشد مهم چشمیست که خوشبختی را ببیند.

هالو هفت شنبه

خیلی زیبا و صادقانه و ساده احساس کردم درد دلهای همسرم را میشنوم . برایت آرزوی بهترینها را دارم . شاد باشی

باد صبا

سلام از لطف و همدردیتون خیلی خیلی ممنونم [گل]

کارمند بانك رفاه

سلام انقدر احساساتتون رو صادقانه و زيبا گفتيد كه واقعا نميدونم چي بگم. فقط افتخار مي كنم از اينكه همكاري مثل شما تو بانكمون هست.

ب ا ن و

وای نیلو . سلام ! چطوری ؟؟ نمیشه گذر کرد و رد پا نذاشت ... معرفی کنم یا تو صفحه ذهن ات هستم؟ دلم بتنگ شده برات . برای تو و عمه خاتون ... چه قدر زمان گذشته اما انگار یه چیزائی انگار اصلا تغییر تکرده ...[ماچ] نگاه کن: نیلو ... تو ... عمه خاتون... سارا .. سپهر... برای دلتنگیهات چیزائی رو نوشتی که میشه دید ... خیلی شیرینی ها و نکات مثبت هست که نمی بینیم... تو غیر از همسر خوب و گلهای قشنگت , احساس های قشنگی داری... و اینکه سعی میکنی که بی تفاوت نباشی و نیستی... خیلی خوبهّ! امیدوارم همیشه شاداب باشی و یاد خوبی از ما داشته باشی... آمدم و رفتم به یاد تو ... یاد آن روزها... زمانه زود میگذره...

مهدی

سلام....خسته نباشید...امیدوارم همشه همین احساسات رو داشته باشین و هر روز قویتر و زیباتر بشن با اینکه خیلی خوب هستن...و همه با هم باشیم و باهم بودن همینه,........هر کی خدارو داره و نعمتهایی که بهش داده رو بشناسه خوشبخته, کمک کردن بزرگترین خوشبختیه.........من21سالمه...از شم یاد گرفتن لذت بخشه و خوب....[گل]

حسین کمیلی

قسمت دوم) تصویر دوم هم کوهها را نمایش می داد. اما کوهها ناهموار بود ، قله ها تیز و دندانه ای بود. آسمان بالای کوهها بطور بیرحمانه ای تاریک بود، و ابرها آبستن آذرخش، تگرگ و باران سیل آسا بودند. این تابلو با تابلو های دیگری که برای مسابقه فرستاده بودند، هیچ هماهنگی نداشت.اما وقتی آدم با دقت به تابلو نگاه می کرد، در بریدگی صخره ای شوم، جوجه پرنده ای را می دید.آنجا، در میان غرش وحشیانه ی طوفان ، جوجه گنجشکی ، آرام نشسته بود. پادشاه درباریان را جمع کرد و اعلام کرد که برنده ی جایزه ی بهترین تصویر آرامش، تابلو دوم است.بعد توضیح داد : آرامش چیزی نیست که در مکانی بی سر و صدا ، بی مشکل و بدون کار سخت یافت شود ، بلکه معنای حقیقی آرامش این است که هنگامیکه شرایط سختی بر ما می گذرد آرامش در قلب ما حفظ شود. مطلب زیبا و با احساسی نوشته بودید.توکلت علی الله

حسین کمیلی

سلام. به علت طولانی بودن و محدودیت کاراکترها در قسمت ارسال نظرات در 2 قسمت مینویسم: قسمت اول)پادشاهی جایزه بزرگی برای هنرمندی گذاشت که بتواند به بهترین شکل ، آرامش را به تصویر بکشد. نقاشان بسیاری آثار خود را به قصر فرستادند. آن تابلو ها ، تصاویری بودند از خورشید به هنگام غروب ، رودهای آرام ، کودکانی که در چمن می دویدند ، رنگین کمان در آسمان ، و قطرات شبنم بر گلبرگ گل سرخ. پادشاه تمام تابلو ها را بررسی کرد ، اما سرانجام فقط دو اثر را انتخاب کرد. اولی ، تصویر دریاچه ی آرامی بود که کوههای عظیم و آسمان آبی را در خود منعکس کرده بود. در جای جایش می شد ابرهای کوچک و سفید را دید، و اگر دقیق نگاه می کردند، در گوشه ی چپ دریاچه، خانه ی کوچکی قرار داشت، پنجره اش باز بود، دود از دودکش آن بر می خواست، که نشان می داد شام گرم و نرمی آماده است. تصویر دوم ... (در قسمت دوم)

فایدیم

آرامش درون تو پیداست که اینچنین با احساس نوشتی..