طبابت یا تجارت ؟

مدتی بود که از درد دست و گردن شدیدا رنج می بردم . به توصیه یکی از دوستان رفتم  پیش دکتر خا.... که دکتر معروفی هم است . بعد از اینکه دو ساعت از وقتی که گرفته بودم می گذشت . منشی ایشان بنده را صدا کردند که داخل بروم . همراه من 6نفر دیگر هم احضار شدند . ابتدا تصور کردم که شاید 6نفر دیگر برای دکتر دیگری احضار شده اند . اما اشتباه می کردم همه برای همان دکتر احضار شده بودیم . داخل که رفتم برای 10دقیقه ایی در یک اتاق خالی از دکتر معطل ماندم . صدای بیمارانی را از اتاق دیگر می شنیدم که دکتر را خطاب داده و از درد پا و دستشان گله می کردند و راهکار می خواستند . گویی آقای دکتر در اتاق دیگری همزمان مشغول معاینه بیماران دیگر هم بودند . بالاخره آقای دکتر به اتاقشان تشریف آوردند . وقتی دردم را گفتم بدون اینکه اجازه دهند کلامم تمام شود . دستور ام آر آی از گردن دادند و محلی را در همان نزدیکی معرفی کردند که من فقط اینجا را برای ام آر آی قبول دارم . پذیرفتم . ام آر آی را انجام دادم . جوابش را که گرفتم . مجددا به مطب آقای دکتر رفتم . تشخیصشان فیزیوتراپی ، استفاده از گردن بند نرم و سخت و کمربند طبی بود . اما تجویز کردند که تمام آن ها را فقط باید از طبقه دوم همان مطب تهیه کنم !!و برای فیزیوتراپی هم گفتند که فقط باید به مرکز خاصی که ایشان معرفی می کنند مراجعه کنم !. گردن بندها و کمربند را گرفتم اما برای فیزیوتراپی دیگر کوتاه نیامدم . راهش بیشتر اذیتم می کرد . خواستم از انجام بقیه درمان صرف نظر کنم اما دلم برای هزینه ایی سوخته بود که بابت ویزیت آقای دکتر داده بودم . و همچنین گردن بندها و کمربند را گرفته بودم . از خانم منشی پرسیدم : محل دیگری مخصوص فیزیوتراپی که آقای دکتر خا.. تجویز کرده اند در نزدیکی خانه ما وجود ندارد ؟ (آدرس را گفته بودم ) . تاملی کرد . دفترش را گشت و گفت : چرا و آدرس را داد . 

درمان را ادامه دادم . فیزیوتراپی را رفتم . گردن بندها را استفاده کردم . اما گردن و دستم بهبودی کامل پیدا نکرد . مقصر را دکتر و تجویزهایش نمی دانم که اکثر کسانی که به درد من مبتلا شده اند . مقطعی درمان می شوند . دوباره دردها به سراغشان می آیند . منتها از این موضوع ناراحتم که چرا این روزها دکترها به جای طبابت دنبال تجارت و سودند .؟ قصد آقای دکتر خا ....از معرفی مراکز فیزیوتراپی و ام آر آی مخصوص چه می توانست باشد ؟ جز گرفتن سهم ؟ !!!مطمئنا دلش برای بیمار نسوخته بود که اگر جز این بود . وقت بیشتری را به من نوعی اختصاص می داد و لااقل اجازه می داد کامل دردم را برایش توضیح دهم . از آن تاریخ به بعد هر گاه برای بیماری یا دردی کسی به من دکتر معروفی را معرفی می کند اصلا نمی پذیرم . برای یک بار تجربه کافیست که بخواهم این همه هزینه کنم .

/ 10 نظر / 31 بازدید
ن ي م ر خ

اميدوارم بهتر بشي متاسفانه اين چيزا هست

باد صبا

سلام متاسفم. امیدوارم مشکلتون زودتنر رفع بشه. بله کاملا من هم چنین تجارتهای کثیفی رو زیاد دیدم و شنیدم. بعضی هاشون هم علاوه بر تجارت از مریضها هم خودشون جام اخلاق رو بردن و هم اینکه یه منشی انتخاب می کنن که روی سگ هار رو سفید می کنه. توی جامعه پولکی ظاهرا نه سوگند نامه بقراط تاثیری دارد و نه اعتراض دیگران. مگر اینکه خدا به ملت رحم کند و یک انسان به خاطر انسانیت خودش و نه تحت تاثیر جو جامعه پزشک شود و برخود انسانی با بیماران داشته باشد. به امید فردایی بهتر

کارمند بانک رفاه

سلام متاسفانه مملکت و جامعه پزشکی به بد سمتی دار ه پیش میره.این مورد رو در مورد پزشکان زیبایی بسیار بیشتر میشه دید که هدفشون فقط تجارته. شما هم مثل اکثر کارمندای بانک دچار دست درد و گردن درد شدید.امیدوارم هرچه زودتر خوب بشید و سلامتیتونو بدست بیارید.

الهدی

سلام نیلوفر جان خیلی ناراحت شدم از مشکلی که برات پیش اومده.خدا کمکت کنه و انشالله زود خوب بشی. احتمالا می دونی ولی نرمش های هر یک ساعت رو هنگام کار حتما انجام بده.لازم نیست که از صندلی هم بلند بشی..... راست می یگ حرمت بعض شغل های شریف که آدمهای متخلقی هم باید باشند شکسته شده. ولی ناامید نباش حتما طبیبان خدا ترس هم هستند.هر چند خیلی گمنام و متواضعانه کار می کنند. راستش من هم معمولا اگر نیازی باشه به دکترهای معروف مراجعه نمی کنم.اول از همه حوصله ی ادا و اصول منشی و مطب شون رو ندارم و الی آخر....

الهدی

وا چرا پرشین محل سکونت من رو تغییر داده ؟[زبان]

الهدی

بابا شمام که شدی مثل ما , سالی به دوازده ماه مطلب نمی گذاری !!![پلک]

علی

سلام وب خوبی داری به من هم سر بزن مرسی بای