پراکنده از گوشه و کنار (6)

روز گذشته ظاهر یک پسر بچه تقریبا 12-11ساله ایی توی مترو نظرم را جلب کرد . یک شلوار و لباس بسیار چسبان پوشیده بود . و مدل موهایش هم از همین مدل خروسی ها درست شده بود . وضع مادرش هم خیلی مناسب نبود . بیشتر از مادرش وضع ظاهری پسر بچه من را متحیر کرد . ضمن اینکه مدام سرش را جلو عقب می برد و از همین شعر های خوانندگان آن طرف آب که بنظرم مناسب سنش نبود را با خودش زمزمه می کرد . خیلی این منظره برایم دردناک بود . مخصوصا اینکه یقین داشتم این بچه مقصر نبوده است .ولی  مادرش چه ذهنیتی می توانست داشته باشد که با این تیپ ظاهری فرزندش را بیرون آورده بود  ؟!

 

---------

این روزها صف های مقابل بانک هایی که مامور فروش سکه هستند بسیار دیدنی است . اینکه از صبح زود مردم مقابل بانک می ایستند تا سکه بخرند و بعد به قیمت آزاد آن را بفروشند این آیا باعث گران تر شدن  قیمت آن در بازار نمی شود ؟ بنظر من ثبات قیمت خیلی کالاها دست خودمان است .

--------

از وقتی که صاحب فرزند شدم حساسیت هایم روی بعضی مسائل زیادتر از قبل شده است . یکی از این مسائل حساسیت برانگیز مواد مخدر است . توی خیلی از خبرها میخوانم و میشنوم که مواد مخدر به سنین دبستان رسیده است !!! . این که چرا راهکاری برایش ارائه نمی دهند و اینکه چرا هر روز و هروز دامنه شیوع آن وسیعتر می شود بماند . این موضوع بیشتر من را عصبانی می کند وقتی می بینم قبح این مسئله از بین رفته است . وقتی به قصد خرید کالایا مایحتاج روزانه  وارد مغازه ایی می شوی چنان بوی تریاک می شنوی که حالت تهوع به آدم دست می دهد . اصلا هم برای مغازه دار مهم نیست که فرد دیگری از اعتیادش باخبر بشود . من که فکر می کنم حتی اگر یک مامور نیروی انتظامی هم وارد مغازه اش بشود با اعتماد بنفس کامل مشغول فروختن لوازم داخل  مغازه ش می شود چون می داند کاری با او ندارند . چون می داند برای حتی مامور نیروی انتظامی هم این موضوع تکراری است و جرم نیست . چون می داند که اعتیاد به مواد مخدر برای هیچ مسئول محترم این مملکت نگران کننده نیست . چون می داند برای هیچ مسئولی این موضوع معضل نیست . چون می داند برای مسئول محترم این روزها مساله مهم از دور خارج کردن رقیب سیاسیش است . پس به کارش ادامه می دهد و برای خرج اعتیادش حتی ممکن است پسر و دختر 4ساله من را هم معتاد کند و ککش هم نگزد !!!!

/ 8 نظر / 29 بازدید
الهدی

سلام نیلوفر جان در مورد اون پسر بچه دقیقا می فهمم چی میگی.... دختر بچه و پسربچه هایی که خانواده هاشون چه افراد معلوم الحالی رو الگوشون قرار می دن. د رمورد دوم نظر خانم بانکی عزیز مغتنم هست و سکوت می کنیم! در مورد سوم : حرفم زیاده و جای بحث داره. می دونی کشور ما بزرگترین کشور هدف برای مواد مخدره؟ می دونی بعضی از قرص های مخدر ( و نه اصوالا روان گردان) فقط برای کشور ما تولید میشه؟ می دونی چند گروه از بهترین پزشکان داروساز و...ما دائما مشغول آنالیز این مواد هستند و تا به یکی از اونها برسند : سه چهار مدل دیگه اش تولید شده و به بازار ایران رسیده؟ اینها رو با اطلاعات کامل می گم برات. خدا لعنت شون کنه که وقتی دیدند با جنگ نتونستند جوونای ما رو کنار بزنند رو آوردن به اعتیاد و فساد و...... می دونی چقدر هزینه می کنند ؟متاسفانه دستهاشون زیاد و قوی هستند.و الا کشور ما اولین کشور در جهان برای مبارزه با مواد مخدره.تاسف بعدی هم همسایگی با کشوری مثل افغانستانه.... خلاصه اینکه انتقادت به جاست ولی جامع نیست!

الهدی

مشکل بعدی هم می دونی چیه؟ نقش خانواده ها خیلی کمرنگ شده. بچه ها هم جذب محیط خارج از حونه شدند. اون مراقبت و توجهی که قبلا بود روی بچه ها دیگه نیست. مادرها و پدر ها فکر می کنند تربیت بهتر یعنی رها گذاشتن بشتر بچه ها با رفقاشون.... فقر فرهنگی به نظرم بزرگترین درد خانواده های امروزه.... ببخش زیاد حرف زدم. یاعلی.ع.

باد صبا

سلام نوشته تون جالب بود و البته تلخ. حق با شماست. بعضی ها فکر می کنن به خاطر پیشرفت علمی و فنی دیگه جهل کم شده. اتفاقا فکر می کنم با پیشرفت علم و تکنولوژی جهالت هم بیشتر شده. از تیپ و لباسهای احمقانه گرفته تا اعتیاد و بدبخت کردن خویش به دست خویش. در مورد اون جمله آخر اصلا به خودتون نگرانی راه ندین. به لطف خدا برای هیچ کودک معصومی مثل گل های شما این خطر وجود نداره. می گن تولد فرزند از قبل از تولدش شروع میشه. از نوشته های شما بر میاد که شما و همسرتون تلاش زیادی برای این مهم داشتین. مطمئنم که عاقلانه و با خرد از مراحل مختلف زندگی عبور می کنند. ان شا الله. در مورد سکه نظر جالبی نوشتین. یه عده دوست دارن از راههای انگلی درآمد داشته باشن. متاسفانه بسترش هم فراهمه. ضمنا ببخشید که پاسخ یادداشتتون دیر شد. من معمولا پنج شنبه و جمعه ها به اینترنت دسترسی ندارم.

بانك رفاه

سلام جالب بود.در مورد اقتصاد و وضعیت سکه و مواد مخدر نوشتید.اینها نشون دهنده بی لیاقتی و بی کفایتی مسئولین حکومتیه که نمی تونن مملکتو اداره کنند.بخاطر همین برای جلوگیری اعتراض مردم و بخصوص جوانان یکی از بزرگترین ترفندهاشون واردات مواد مخدر و خمار کردن جووناست.نگرانی شما کاملا بجاست. خود من از بین دوستان کودکیم توی محلمون به جرات میگم 10 نفرشون معتاد به کراک و شیشه شدن.الان تو هر محل و پارک فقط کافیه یه چشم بچرخونید تا کاسبای مواد مخدر شما رو پیدا کنند.من تو سفرهایی که به بلوچستان داشتم خیلی از مردم اونجا اذعان داشتند که قاچاقچی های مواد مخدر بلوچ هایی هستند که با کمک حکومتی ها اینکارو انجام میدن.وگرنه مگه میشه این همه مخدر که کل مملکتو گرفته و مسئولین که ادعای مبارزه باهاش رو دارند مثل نقل و نبات پخش باشه تو هر کوچه و مغازه. نگرانی شما کاملا بجاست همکار گرامی.

باد صبا

سلام ممنون از پاسختون. ببخشید توی یادداشت قبلی یه غلط وجود داره. می خواستم بگم تربیت قبل از تولد شروع میشه که نوشته بودم تولد قبل از تولد. موفق باشید و به امید فردایی بهتر [گل]

سلام لینکتون رو گذاشتم.خوش حال میشم سر بزنین. عهدنامه

بانك رفاه

سلام همكار گرامي ممنون از لينكتون.ضمنا در مورد قاچاق مواد مخدر و دشت داشتن حكومتي ها اين چند تا لينك كه اين روزا رخ داده رو ببينيد.جالبه. http://travian19.mihanblog.com/post/28 http://nimroz.persianblog.ir/post/306 http://mehdirood.persianblog.ir/post/5/