نامه ایی از یک مادر برای دخترش

ساراجان سلام

این نامه را در حس و حالی می نویسم که غمی غریب و ناشناخته دلم را فراگرفته است . غم و اندوهم  برای توست دخترم . برای تو که همجنس خودمی و بنابراین بیشتر نگرانتم . نگران همه احساس های رشد یافته و نیافته ات .

سارای عزیزم .تو بعنوان یک دختر در این جامعه با مشکلات و سختی های زیادی روبرو هستی و من این را با گوشت و پوست و خونم درک میکنم چون دختر بوده ام . من  وقتی به مرحله نوجوانی رسیده بودم بعلت دختر بودنم تمام حرکات و رفتارم زیر ذره بین خانواده و اطرافیان  بود . اگر بلند میخندیدم سرزنشم میکردند که دختر زشت است بلند و جلوی بقیه بخندد . همیشه باید مراقب رفتارم میبودم . تورا نمیدانم چرا که نسل تو با نسل من فرق دارد اما احساس هایت  قطعا فرقی نخواهد داشت . احساس های درک نشده ات . چون جنس مونثی .

سارا جان ! نمیدانی  که چه شب هایی بیدار کنار تختت مینشستم و به تو خیره نگاه میکردم  و لذت میبردم که خداوند دختری را بمن هدیه کرده است اما از همان اوایل هم نگران بودم که آیا از پس تربیت تو در این جامعه هزار رنگ بر خواهم آمد ؟ در جامعه ایی که هنوز هم تفاوت عجیبی بین دختران و پسران وجود دارد . هنوز هم ارزش واقعی زن را کسی نمیفهمد حتی آن ها که ادعا میکنند .و  در این جامعه دختر بودن  چقدر سخت است !  

عزیزم ! تازه وقتی بزرگ شوی میفهمی من چه میگویم . اینکه به سن ازدواج برسی . عاشق شوی .  بخواهی خانواده تشکیل بدهی . همسر باشی . مادر باشی . مادر .... کار هرکسی نیست . باور کن . چیزی که خیلی ها ساده ش می انگارند اینکه فقط بچه ایی را بدنیا بیاوری و بگذاری غرق در امکانات امروزی  بزرگ شود . درس بخواند تحصیلکرده بشود . و....نه ! وظیفه مادری اینها نیست . فداکاری صرف هم نیست کاری که مادرهای ما انجام میدادند . مادربودن خیلی سخت است سارا جان خیلی سخت . اینکه تو بتوانی دختران  و پسرانی را تربیت کنی  و به جامعه تحویل بدهی که اندیشه و فکر و عمل سالمی داشته باشند و بتوانند در پیشرفت جامعه خود مفید باشند نه یک عنصر بدردنخور . چیزی که متاسفانه زیاد در جامعه وجود دارد واینگونه مادری کردن هنر است . میخواهم تو بتوانی از این عهده این امر مهم بر بیایی .

پس قبل از اینکه بخواهی مادر باشی یاد بگیر چگونه مادر خوبی باشی عزیزم .

سارا جان . این را بدان که گاهی اگر با بعضی خواسته هایت مخالفت کرده ام از روی علاقه ام به تو بوده است و نه چیز دیگر این لحظه ها خیلی برایم سخت بوده است اینکه با همه احساس های مادرانه ام و با همه عشق و علاقه ایی که بتو داشته ام بخواهم در برابر بعضی خواسته هایت نه بگویم . این را وقتی بزرگ شوی و شاید وقتی مادر شوی تازه درک کنی و بفهمی . و میدانم آن لحظه اگر دلگیری از من داشته ایی را رفع خواهی کرد .

دخترم .هروقت غم بزرگی دلت را فرا گرفت بدان مادر محرم ترین کسی است که میتواند از اندوه دلت بکاهد حتی بهتر از هر دوستی .پس  آرزو میکنم که من و تو بتوانیم  دوستان خوبی برای هم باشیم .همانطور که ارزو میکنم تو بتوانی دختر خوبی برای من باشی و من مادر خوبتری برای تو .

سارا جان بدان که همیشه تورا به اندازه یک دنیا دوست داشته و دارم . برایت بهترینها را میخواهم

 

/ 19 نظر / 813 بازدید
نمایش نظرات قبلی
BBCVPN

سلام به شما دوست عزیز. لطفا این نظر را مطالعه کنید. کلا 1 دقیقه وقت میگیره شرکت BBCVPN سرویس های پرسرعتی را جهت بازکردن تمام سایت ها از جمله فیسبوک و یوتیوب ارائه داده است ما مفتخریم که همکنون بیش از هزاران کاربر بر روی سرورهای ما با اطمینان کامل در حال استفاده هستتند شما نیز به ما بپیوندید. تنها یک بار از سایت ما دیدن فرمایید آدرس ما : BBCVPN.IN - BBCVPN1.TK ایمیل : bbcvpn@gmail.com از دیگر سایت های گروه ما میهن فیلم میباشد : MihanFilm2.in منتظر شما هستیم. حتما یه سر بزنید

شیخ نهایی

زیبا نامه ای بود شاد باشی

بــــــردگی کلمـــات

عشق رفاقت است نه رقابت و در رفاقت سالم کسی بازنده نیست. عاشقانه های اشتباه به مانند سرابند از دور زیبا و از نزدیک تهی از حیاتند سلام و وقت به خیر

رسول

سلام خدمت همکار گرامی[لبخند] وبلاگ خوبی دارید وقت کردید به وبم سر بزنید منتظر نظرتون هستم [گل] تا سلامی دیگر...[خداحافظ] «این بانک، ملی است»

کورش شفیعی ایران نژاد

پست جدیدم در وبلاگ و بهارنیوز منتشر شد. اینبار بیش از همیشه و خصوصا در بهار نیوز چشم به راه پیامهایتان هستم. در صورت امکان سایر دوستانتان را هم ترغیب نمایید تا در خصوص این مقاله نظرشان را در "بهارنیوز" بنویسند. عنوان مقاله در "بهارنیوز": (فرصتی که شاید دیگر تکرار نشود! آیا بالاخره دیوار بلند بی اعتمادی فرو مي‌ریزد؟)

Amir

آیا به دنبال راهی مطمئن جهت کسب درآمد از اینترنت هستید؟ به چه قدر درآمد ماهیانه فکر می کنید؟ ما به شما پیشنهاد می کنیم که به جمع 16000 نفری بازاریابان باشگاه فروشندگان برتر ایرانی بپیوندید. با عضویت در این باشگاه و خرید نرم افزار بازاریابی mci5 به درآمد عالی در ماه برسید. http://www.mci5.com/index.php?refid=3302

نازنین

سلام خیلی عالی بود، دلم دختر داشتن خواست خودمو گذاشتم جای دخترتون وقتی تو سن من این نامه رو برای شاید بار هزارم میخونه و هر بار توش چیز جدیدی میبینه که اونو به مادرش شبیه تر میکنه امیدوارم خودتون و فرزندان گلتون همیشه سلامت باشین

شمیم

واقعا دلم گرفت کاشکی بشه همه پسر و دختر ها خوب باشند و حرف مار پدراشون رو گوش کنند وقتی داشتم می خوندمش همش حس میکردم مامان خودم داره بم میگه ....تو رو خدا باهاشون خوب و مهربون باشید حرفاشون رو گوش کنید مرسییی