بانک و کارمند بانک

امروز با یکی از مشتریان در مورد کارش تلفنی صحبت می کردم . در حین گفتگو  بعد از اینکه بقول خودش لطفم  شامل حالش  شد و کارش  راه افتاد  گفت  : بخاطر این همه لطفهایتان میخواهم فردا خدمت برسم و حضوری تبریک عید بگویم و از خجالتتان دربیایم . از لحن صحبتش ناراحت شدم . مگر لطف کرده بودم تا از خجالتم ( بقول خودش ) در بیاید ؟ خیلی خودم را کنترل کردم که فقط توانستم بگویم : نیازی نیست من وظیفه ام این است که کار شمار ا در حد مقدورات و مقررات راه بیندازم . همین تبریک تلفنی شما کافی است ! و ایشان هم تشکری کردند و خداحافظی کردند .

نمی دانم به چه دلیل برای برخی مشتریان بانکی جا افتاده است که  یک کارمند بانک هیچ کاری را بدون چشمداشت  انجام نمی دهد ؟! و اگر مثلا با یک مشتری مودبانه و محترمانه برخورد می کند ( مخصوصا در این روزها ) حتما توقع دریافت وجه یا هدیه ایی از او دارد !!!بخاطر دارم که سال گذشته در همین روزها با یکی از مشتریان که مدارکش را برای دریافت تسهیلات ناقص ارائه کرده بود تماس گرفتم و گفتم : مگر قصد ندارید که به بانک بیایید و مدارکتان را کامل کنید ؟ . که در کمال تعجب من گفت  : "فعلا نه اما حواسم هست که بیایم و عیدیتان را بیاورم !!" !

شکی نیست که برخی   از کارمندان بانک  هستند که فقط کار می کنند تا از مشتری پولی بگیرند یا درصدی دریافت کنند اما همه را که به یک شیوه قضاوت نمی کنند . توی بانک ها کارمندانی  وجود دارند  که کار ارباب رجوع را فقط برای انکه وظیفه شان است انجام می دهند بی هیچ چشمداشتی  . -عده شان هم کم نیست . کافی است فقط کمی منصفانه قضاوت کنیم . همین !  

 

/ 18 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
لیلی

سلام . من همكاري داشتم كه هر مشتري كه يه مقدار پول زيادي برا شمارش مي آورد ازش بيسكويت يا پولش رو ميگرفت ... يه بار هم جلوي چشمان متعجب من از يه مشتري كه آخر وقت اومده بود 19 تومن كسر صندوق خودش رو خواست تا كارش رو راه بندازه !!!!

باد صبا

هزار ماشا الله که همه مسئولیتهای و شلوغی کارای این موقع رو با هم انجام میدین.

یاس حسینیه

سلام عزیز جون. همیشه آدمهای خوب بخاطر آدمهای بد تو مضیقه هستند. این قانون مزخرف اکثر جاها صدق می کنه. مثلا میگن همه ی! بانکیا ............! همه ی معما .......! همه ی دکترا ...........! همه ی .......... فقط بخاطر سهل انگاری و سو استفاده بعضی از آدمها. راستی تقویم هام آماده شد. بسری بزن نمونه هاشو ببین.

masoud

سلام خوشحال میشم به وبم سر بزنی و نظر بدی[گل]

سید

سلام نیلوفر گرامی این سال هم تمام.. سالی دیگر نو شد و ما یک سال کهنه تر.. مبارکتان باشد نوروز و ایام به کامتان شاد باشید

حسین کمیلی

سال نو بر شما همکار گرامی و خانواده محترم مبـــــــــارک

هیچ!

سلام خب نه فقط تو بانک! همه جا از این آدما پیدا میشه ! حالا دم عید اسمش رو میذارن عیدی! ولی خب آدم یه حس دیگه ای بهش داره!