به یاد او که همیشه جاودانه است

به یاد طاهره سادات هاشمی

از آن سر عشق که می آمدم همه جا رد پای تو بود نامت بر تارک هر کوچه می درخشید . سیمای تو در قاب کوچک یک عکس خانه ها را می آراست و دل ها را لبریز می ساخت از نیکی و زیبایی . از آن سر عشق که می آمدم همه جا اذان حضور تو بود .تا انتها حضور 

و با این متن زیبا برنامه پرمحتوی تا انتها حضور تو آغاز می شد . هر روز پنج شنبه ها صبح بعد از خبر ساعت 10صبح با عشق و علاقه خاصی تا انتها حضور ت را پی می گرفتم . با یک نگرش خاص و متفاوتی به زندگی شهدا می پرداختی .و همین من را مجذوب ساخته بود . و همین هم باعث شد تا با تو ارتباط برقرار کنم .

 علاقه و وسواس خاصی در تولید برنامه ات داشتی که فقط خاص خودت بود . از نزدیک بارها شاهد تلاشت بودم . عشقت به تاانتها حضور - که در مورد شهدا بود - وصف ناشدنی بود . از یک فرزند هم بیشتر دوستش داشتی . این را از صمیم قلب می گویم . عاشقانه آن را دوست داشتی . از نحوه کارت پیدا بود . اما هیچ کس آن را درک نکرد . حتی من که وسواست را در کار از نزدیک می دیدم عشق تو را به تا انتها حضور نمی فهمیدم . 

نگرانیت فراموشی "شهدا "بود . وقتی یک بار در زمان پخش برنامه به تو گفتم که کمی آرام باش . و کم تر حرص بخور . مگر بقیه برنامه سازان چه می کنند تو هم همان گونه باش . فقط پاسخم را با سکوت  دادی . اما در دلت پر از پاسخ بود که : تو چقدر ساده ایی مگر تا انتها حضور با برنامه های دیگر قابل مقایسه است ؟ صاحبان آن ادم های عادی نیستند که انتظار داری آرام باشم و مانند بقیه به سادگی از آن بگذرم . ..و به سادگی هم نمی گذشتی که یک نفره تمام مسولیت آن را به عهده داشتی

یک بار هم که مشکلاتی گریبانگیر برنامه ات شده بود . و تو ذهن و روحت خسته از کج فهمی ها ی اطرافیانت شده بود گفتی : فکر می کنی بهتر نیست تعطلیش کنم .؟ فکر می کنی تا همین جا هم بس نیست ؟ و بعد هم بدون این که منتظر پاسخ من باشی گفتی : نه ! رسالتم هنوز تمام نشده است . این کوچک ترین کاری است که از من بر می آید مگر سید مرتضی اوینی کم سختی کشید . و من آن روز هم نفهمیدم که تو چه می گویی ..

هنوز هم نفهمیده ام ..هنوز هم درکت نکرده ام .

سیمای هاشمی عزیز ! چقدر تلخ و چقدر زود ما را به حال خودمان رها کردی . چقدر زود و ناگهان شهدا را رها کردی . حال بعد از تو ما چه کنیم . تا انتها حضور چه کند ؟ تا انتها حضور و مارا خیلی زود تنها گذاشتی . 

 

جمله خودت در مورد قیصر امین پور را در مورد خودت می گویم " هرچند ما مردگان این خاک شهیدان را درک نکردیم تو را هم درنیابیم "

 

/ 4 نظر / 31 بازدید

سلام

علی

یادش بخیر... چند هفته پیش رفتم سرخاکش.. هنوز که هنوزه دلم نمیاد شمارشو از توی گوشیم پاک کنم.. باورم نمیشه.. از آن سر عشق که می آمدی..

مهدی معزغلامی

لطفا اگر با مرحوم هاشمی ارتباطی داشتید به من ای میل بزنید به کمک شما احتیاج دارم

مهدی معزغلامی

ببخشید سلام خیلی معذرت می خوام من چون ایمیل شما موضوع نداشت نخوانده از ترس ویروس پاکش کردم و بدبختانه از تراش و اسپم هم پاک کردم لطفا برام دوباره بفرستیدش شرمنده همین الان که دوباره دنبال می کردم فهمیدم نیلوفر شما بودید ممنونم دوباره ارسال کنید