فروشنده های بی انصاف

چند روز پیش وقتی از سر کار بر می گشتم توی مسیر به  چند تا مغازه پیراهن فروشی  مردانه برخورد کردم . یادم افتاد که آقای همسر به پیراهن احتیاج دارد . تصمیم گرفتم که برایش یک خریدی بکنم همینطور که ویترین ها را نگاه می کردم تا یکی را انتخاب کنم  چشمم به داخل یکی از همین مغازه ها  افتاد انگار فروشنده با چند تا از دوستانش مشغول گفتگو بود. شنیدم که گفت :" به خانمه دو تا پیراهن فروختم چونه زد به یک مبلغی رسیدیم که بنده خدا فکر کرد تخفیف بهش دادم ....." و بعد صدای ای ول و تعریف و تمجید دوستانش را شنیدم . دلم نمی خواست دیگر آن جا بمانم یا اینکه خریدی بکنم .  احساس بدی به من دست داد اینکه چقدر از این فروشنده ها زیادند و چقدر از این جنس ها با قیمت های غیر واقعی به ما خریدارها فروختند . ! و چقدر سر خریدارها را کلاه گذاشتند و این کارشان را زرنگی قلمداد کردند !!!!

یاد روزی افتادم که توی یک مغازه ملافه فروشی مشغول گشت بودم که آقای فروشنده رو به همکارانش کرد و گفت : بچه ها این تشک بچه که مناسب بچه هایی است که شب اداری دارند برچسب قیمت ندارد به نظرتون چند بزنم؟! یکی از همکارانش گفت : 150000تومان خوبه است . یکی دیگر از همکارانش گفت : "اتفاقا یک خانمه امروز سراغ این تشک را می گرفت قیمتش خوب است ." و بالاخره همه توافق کردند که همان قیمت را برچسب بزنند . !!!!حالا من به عنوان یک خریدار اتفاقی آن جا بودم و شنیدم که قیمت را توافقی و دلبخواه روی جنس می زنند اما اگر مثلا بعنوان یک خریداری که احتیاج مبرم به آن جنس داشتم مراجعه می کردم و بر اساس نیاز می خریدم خوب سرم کلاه نرفته بود ؟ آخر مگر من خریدار تا چقدر می توانم  روی همه اجناس یک متخصص باشم که حدس بزنم این قیمت می ارزد یا نه ؟ و اصلا تخصص هم داشته باشم چقدر مگر وقت دارم که بگردم تا جایی را پیدا کنم که فروشنده اش اینقدر منصف باشد که قیمت پرت وپلا به من نگوید . و جنس را به قیمت واقعیش به من بگوید و یا حداقل سود خودش را انصافی روی جنس بگوید . ؟!!

نمی دانم را ه برخورد با اینگونه فروشنده ها چیه ؟ آیا نخریدن ؟ آیا بحث کردن ؟ اگر تعداد این فروشنده ها آنقدر زیاد باشد که هست آیا نخریدن چاره کار است ؟پس من نیازم را چظوری تامین کنم ؟ شما چی فکر می کنید ؟ 

  
نویسنده : نیلوفر روحانی ; ساعت ۱۱:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢۳
تگ ها :