پراکنده از گوشه و کنار (6)

روز گذشته ظاهر یک پسر بچه تقریبا 12-11ساله ایی توی مترو نظرم را جلب کرد . یک شلوار و لباس بسیار چسبان پوشیده بود . و مدل موهایش هم از همین مدل خروسی ها درست شده بود . وضع مادرش هم خیلی مناسب نبود . بیشتر از مادرش وضع ظاهری پسر بچه من را متحیر کرد . ضمن اینکه مدام سرش را جلو عقب می برد و از همین شعر های خوانندگان آن طرف آب که بنظرم مناسب سنش نبود را با خودش زمزمه می کرد . خیلی این منظره برایم دردناک بود . مخصوصا اینکه یقین داشتم این بچه مقصر نبوده است .ولی  مادرش چه ذهنیتی می توانست داشته باشد که با این تیپ ظاهری فرزندش را بیرون آورده بود  ؟!

 

---------

این روزها صف های مقابل بانک هایی که مامور فروش سکه هستند بسیار دیدنی است . اینکه از صبح زود مردم مقابل بانک می ایستند تا سکه بخرند و بعد به قیمت آزاد آن را بفروشند این آیا باعث گران تر شدن  قیمت آن در بازار نمی شود ؟ بنظر من ثبات قیمت خیلی کالاها دست خودمان است .

--------

از وقتی که صاحب فرزند شدم حساسیت هایم روی بعضی مسائل زیادتر از قبل شده است . یکی از این مسائل حساسیت برانگیز مواد مخدر است . توی خیلی از خبرها میخوانم و میشنوم که مواد مخدر به سنین دبستان رسیده است !!! . این که چرا راهکاری برایش ارائه نمی دهند و اینکه چرا هر روز و هروز دامنه شیوع آن وسیعتر می شود بماند . این موضوع بیشتر من را عصبانی می کند وقتی می بینم قبح این مسئله از بین رفته است . وقتی به قصد خرید کالایا مایحتاج روزانه  وارد مغازه ایی می شوی چنان بوی تریاک می شنوی که حالت تهوع به آدم دست می دهد . اصلا هم برای مغازه دار مهم نیست که فرد دیگری از اعتیادش باخبر بشود . من که فکر می کنم حتی اگر یک مامور نیروی انتظامی هم وارد مغازه اش بشود با اعتماد بنفس کامل مشغول فروختن لوازم داخل  مغازه ش می شود چون می داند کاری با او ندارند . چون می داند برای حتی مامور نیروی انتظامی هم این موضوع تکراری است و جرم نیست . چون می داند که اعتیاد به مواد مخدر برای هیچ مسئول محترم این مملکت نگران کننده نیست . چون می داند برای هیچ مسئولی این موضوع معضل نیست . چون می داند برای مسئول محترم این روزها مساله مهم از دور خارج کردن رقیب سیاسیش است . پس به کارش ادامه می دهد و برای خرج اعتیادش حتی ممکن است پسر و دختر 4ساله من را هم معتاد کند و ککش هم نگزد !!!!

  
نویسنده : نیلوفر روحانی ; ساعت ٩:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٢/۸