......

شب گذشته با  آقای همسر مشغول گپ و گفتگو بودیم . محور بحث هم گله از  وضع دانشگاه و دانشجو ها بود . اینکه نه دانشجو ها به درس و بحث علمی و تحقیق اهمیت می دهند و نه استادهای دانشگاه  خیلی برای این امر زحمت می کشند . دل آقای همسر از این بابت خیلی پر بود.مخصوصا اینکه بتازگی اتفاقی هم برایش افتاده بود که خیلی بی ربط با این موضوع نبود .  گویا خانم دانشجویی برای ارائه کار تحقیقی اش از پروژه تحقیق او استفاده کرده بود بدون اینکه از او اجازه گرفته و یا اینکه نامی از وی در کار تحقیقی اش ببرد . جالب اینجا ست که حتی دانشجوی زحمت کش !! عنوان تحقیق را هم عوض نکرده بود کلا آن پروژه را کپی کرده بود .پروژه ایی که شاید یک کتاب می شد و او بسیار برایش زحمت کشیده بود .  دست مریزاد بر چنین دانشجوی هنرمند و زحمت کشی . !!!!

به آقای همسر حق دادم که دلش پر باشد . تازه وی آن شاهکار را در بین یک دسته کارتحقیقی که توسط یک استاد علاقه مند !!!در یک گونی ریخته شده بود در گوشه ایی از کتابخانه دانشگاهش پیدا کرده بود . من هم که خواستم کمی با آقای همسر همدردی کنم گفتم : واقعا دست دانشگاه درد نکند که چنین استادان و دانشجویانی دارد . که نه استاد برای دانشجویش ارزش قائل است و نه دانشجو برای درس و دانشگاه  . خلاصه اینکه کلی حرف زدم و سخنرانی ادیبانه ایی کردم اما در همان آب و تاب حرف زدن توجه هر دوی ما به مجری اخبار بیست و سی جلب شد که در حالی که لبخند ملیحی بر لب داشت -گویی دارد خبر مسرت بخشی می خواند - گفت : بینندگان محترم به خبری که هم اکنون به دستم رسیده  توجه کنید . " یک هواپیما در مسیر ارومیه سقوط کرده است و ...." . و بعد به سادگی به اعلام بقیه خبرها مشغول شد .

گویا در اثر این سقوط که بنا بر اعلام مسئولین محترم !!به خاطر بدی آب و هوا بوده است حدود 70نفر از هموطنان ما کشته شده اند ! .

این را که شنیدم تا آخر شب حالم خوب نبود . فکر کردم چقدر من رمانتیکم وقتی در جایی جان انسان ها اینقدر بی ارزش است که خیلی ساده و راحت از دست می رود . من انتظار دارم که استاد برای دانشجو ارزش قایل شود و دانشجو برای دانشگاه ؟!!!

----------

 

بعدا نوشت : طی اخبار رسیده ، کمیته ایی تشکیل شده تا علت سقوط این هواپیما بررسی شود . کمیته ایی که هر بار بر اثر سقوط هر هواپیما تشکیل می شود اما نتیجه ایی از آن حاصل نمی شود ! و آیا این همان ارزش قایل نشدن برای جان انسان ها نیست ؟!!!   

  
نویسنده : نیلوفر روحانی ; ساعت ٧:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱٠/٢٠
تگ ها :