پراکنده از گوشه و کنار (5)

فردی را می شناسم  که بسیار آدم منتقدی است . از همه چیز و همه کس انتقاد می کند حالا یا برحق و یا نه . در همه حال خودش و افکارش را برحق می داند و اجازه انتقاد کردن دیگران از خودش را نمی دهد  . خدا نکند یکی پیدا بشود که بخواهد او وافکارش را نقد کند  . چنان با الفاظ زشت و رکیک به او می تازد که آدم پشیمان می شود که اصلا چرا با او وارد گفتگو شده است . منتقدین افکار خودش را بدون مطالعه و سطحی و عامی می داند و خودش را دانا و بافکر و منطق تلقی می کند . حالا واقعا راه برخورد با چنین ادمی چی می تواند باشد ؟ من که فکر می کنم بی محلی بهترین راه است .

 ------------

این سریال مختارنامه هم  عجب سوژه ایی این روزها برای گزارشگرهای تلویزیون شده است خدا پدر کارگردانش را بیامرزد که کار کزارشگرها را سکه کرد ولی انصافا سریال باارزشی است . تو بین مخاطبانش سارا و سپهر ما راهم جذب کرده است . جمعه شب ها هنگام پخش این سریال در کمال تعجب من و پدر بزرگوارشان از ابتدا تا انتهایش را می بینند البته با سوالهایشان مغز بنده را می خورند اما هیچ وقت مانع دیدن آن ها نمی شوم  حتی اگر از خیلی از قسمتهایش سر درنیاورند .سپهر این روزها مشغول هر کار که باشد باخودش با صدای بلند زمزمه می کند "مختار ابن ..."و چنان کلمه " ابن "را با تشدید تکرار می کند که انگار خود پسر زبیر است و دارد به مختار لقب می دهد . 

 ----------

چندروزی که نه چند ماهی است دغدغه ذهنی ام بچه ها شدند . خیلی نگران آینده و چگونه بزرگ شدنشان هستم . احساس می کنم خیلی توی زندگی برایشان وقت کم می گذارم . فکر اینکه بیشتر ساعات روز را دور از من هستند خیلی کلافه ام می کند . به این فکر می کنم که نکند وقتی بزرگتر بشوند مطالبه این ساعتهای بی مادر بودنشان را از من بکنند .بارها شده است تصمیم گرفتم که عطای کار کردن بیرون را به لقایش ببخشم و برای بچه ها فقط مادر باشم اما دغدغه های دیگر مانع عملی شدن این تصمیم شده است . نمی دانم شاید راه دیگری هم برای جبران این لحظه های نبودنم در کنارآن ها باشد امامن  آن را بلد نیستم . !

 -----------

: : : بعدا نوشت :

بعضی ها لطف و محبت شان آنقدر خالصانه و بی ریا است که آدم در مقابلشان شرمنده می شود . ضمن اینکه در س هم می گیرد . این فقط یک قدردانی خاص است از یک دوست خاص . الهدی جان ممنونم . همین ماچقلبماچ  

  
نویسنده : نیلوفر روحانی ; ساعت ٥:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱٠/٧